Książkę „Office-Samurai – pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze” napisaliśmy dla osób:

  • chcących zacząć usprawniać procesy biurowe, które wykonują na co dzień i często się irytują na rzeczy je utrudniające,
  • usprawniających takie procesy, które chciałyby zweryfikować oraz uporządkować swoją wiedzę w tym zakresie,
  • które chciałyby nauczyć się przydatnych narzędzi i rozwinąć umiejętności cenione obecnie przez pracodawców.

Dlatego założyliśmy, że książka ma być leanowa, czyli krótka i treściwa, a wzorem był dla nas „Jednominutowy menadżer” Kena Blancharda. Z drugiej strony maksymalnie praktyczna, stąd zadania praktyczne do wykonania. Inspiracje do ich stworzenia dał nam Jakub Bączek w swoje książce „Zarobić milion idąc pod prąd”.

Zadbaliśmy również o oprawę graficzną, gdyż wizualność i estetyka jest ważnym aspektem Lean. Dlatego na okładce znajduje się kaligrafia, a wymawia się ją po japońsku „Kaisha Samuai”, co oznacza „Office Samurai”. Wykaligrafował ją wybitny japoński artysta Masakazu Miyanaga. Natomiast grafiki mające ożywić książkę wykonała Katarzyna Rożek, co wyszło naszym zdaniem wybitnie.

Musimy też wspomnieć o Katarzynie Zgódko, bez której wytrwałości w redakcji tekstów oraz sprawnego zorganizowania całego procesu wydawniczego, ta książka by nie powstała. Wielkie dzięki Kasiu! Jesteśmy wdzięczni Wam wszystkim, którzy przyczyniliście się się do jej powstania!

A Tobie, drogi czytelniku, życzymy owocnej i inspirującej lektury.

Andrzej i Michał